www.kostlivy.com

Vilem v kancelri v Montrealu Ahoj, jmenuji se Vilém.

Narodil jsem se v Praze, v překrásném hlavním městě České Republiky.  Když mě bylo asi tak šest let, naše rodina se přestěhovala do Litvínova, kde jsem začal chodit do školy.
Po ukončení osmiletky jsem šel študovat na Strojni průmyslovku ( SPŠ ) v Mostě.

Jak určitě víte, v létě roku 1968, Československo bylo okupováno tak zvanými 'bratry" z Varšavske smlouvy. To byl konec našeho "Socialismu s lidskou tváří" a nastaly doby černého komunismu.

V tu dobu jsem neviděl žádnou růžovou budoucnost pro moji vlast a ani pro mě a tak jsem se rozhodl emigrovat do Kanady.  Buhužel jsem nechal za sebou mé rodiče, jednu z mých seter, mé příbuzné a mnoho přátel.  Moje druhá sestra později též emigrovala a žije nyní také v Kanadě.

Eventuálne jsem se usadil v Montreálu kde do dnes žiji.  Zde jsem potkal moji budoucí ženu, která je rovněž Češka a později jsme založili rodinu. Nyní máme tři krásné děti.

O co se zajímám a jaké mám koníčky ?

No jak si určitě dovedete představit, na prvním místě jsou to tyto stránky a výzkum našeho rodu.

Též mám rád sport.  Zvláště hokej.  Fandím vlastně dvoum týmům, i když jsou odděleni velkou louží.  Zde jsou to samozřejmě Montreal Canadiens, a v Česku je to Chemopetrol Litvínov.  Ze sportem musí být pivo. Že? Co bych to byl za Čecha kdybych neměl rád to pravé Česke pivo?  Zde je několik mých nejoblíbenějších moků .

Žadná zvířatka momentálně nemáme, ale když nám naše děti vyrůstali, tak jsme během let měli všechny tyhle.  Většinu těch divokých ptáčků jsem vykurírovali a pustili zas na svobodu.  Ti ostatní eventuálně počase zemřeli. Náš pes Puškin s námi byl ze všech nejdéle.  Celých čtrnáct let!  Z této galerie určitě zjistíte že mám rovněž rád ptactvo.