Radio Prague
News    Zprávy

Expats.cz
   Send me an email!
                      Pište  !        
  

11/13/2013

“Family Tree”

I switched to “MyHeritage Family Tree Builder” software and added some branches.
Some of these branches are just ‘floating in the air’ and are not really connected to the tree trunk. Work in progress.  Stay tuned!

10/18/2013

Kostlivy” on Czech television !!!!!!!!!!!
Karel Šíp discovered that his roots are in Klenčí and that his grandmother comes from the Kostlivy family…..

 
----------------------------------------------------------
When British producer Alex Graham from  the BBC realized his idea for a documentary series about genealogy, nobody could imagine that it would become a global television hit.
The original British format "Who do you think you are?" is now in its ninth season on BBC and has become the most watched documentary on British television.
Under British license, television stations in the United States, Canada, Australia, Ireland and Poland are either preparing or are already broadcasting their own versions.
Czech Television ČT 1 began to broadcast its own version in January 2013 in accordance with the British license.

Karel Šíp (* 1 June 1945 in Prague ) the popular Czech presenter, entertainer,  bass player, writer and song writer was the subject of  the first episode of this serial.
In this film, directed by Karel Koula, Karel Šíp is discovering who his mysterious paternal grandparents are.

The following link is an excerpt from this film where Karel Šíp visits Klenci.
Alas, it is in Czech and does not have English subtitles but I am certain that you will enjoy it nevertheless!

                                           Karel Sip on TV

Czech Television ČT 1 presents: Karel Sip and Kostlivy connection.
                   ----------------------------------------------------

   
11/18/2007
How time flies…

It is hard to believe, but it is already more than four years since I introduced this site.

I am more than happy to see that the interest and number of visits have been and continue to be quite high. (Unfortunately, the hit counter on the site might be misleading because I accidentally reset it a few times.)

During this time I have received numerous private emails (even some family photos), found close and distant relatives and gained many, hopefully long lasting, pen pals and friends. For that I am very, very much thankful to you all.

However, even though this site helps me personally in my own research, somehow I feel that it did not yet accomplished what it was originally intended to do. 

As you know, genealogy research is very demanding and time consuming.  (And time is always at a premium. Maybe when I retire…).

Right now I even have a small backlog of emails that I did not have time to respond to nor do any research for and cannot otherwise, but publicly, apologize to you here on the WWW. 

Regardless, I knew right from the start that to accomplish faster and better results with genealogy research it would require some interaction between people.

The intent of this site is and always was to give you all a platform where you can post and share related data and ask questions without necessarily my involvement.

I know that some of you may feel uneasy sharing this kind of information on the Internet and, as you may already know, I do respect your privacy and will not publish anything without your consent nor give out your name, email address or your query.

Nevertheless, occasionally this ties my hands a bit and makes the research arduous and slow. Hopefully some of you may be willing to share some information, email address, etc., so I can establish at least a three-way communication.

Therefore, I have prepared a very simple survey for you to use to express your personal feelings and thoughts about sharing information with all of us. 

It goes without saying that the term ‘all of us’ refers to registered users on this site only. (If you did not visit the site lately, you need to be a registered user to view the Genealogy and Photo Album pages.) 

Please feel free to add any comments, suggestions or criticism in the message box provided.

Thank you for your interest in this site and for your cooperation.
If you have already sent me some info, kindly complete the form retroactively.

I hope to hear from you soon. 

                                   Please enter the survey .
                                              

Vilém Kostlivý.
11/13/2013

“Rodokmen”

Přešel jsem na " MyHeritage Family Tree Builder" program a přidal některé ty větve.
Některé z těchto větvi se jěště sice "vznášejí ve vzduchu"  a nejsou tudiš jaksi připojeny ke kmenu mého stromu.
Stale "nedokončená výroba".  Kontrolujte čas od času!

10/18/2013

“Kostlivy“ na Česke televizi !!!!!!!!!!!
Karel Šíp zjistil, že jeho kořeny jsou v Klenčí a jeho babicka je z rodu Kostlivych....

"Who do you think you are?" a.k.a "Tajemství rodu"
----------------------------------------------------------

Když britský producent Alex Graham před lety seznámil BBC se svým nápadem na dokumentární sérii o genealogii, nikdo netušil, že se zrodí globální televizní hit.
Původní britský formát Kdo si myslíš, že jsi? nyní BBC vysílá už devátou sezónu a stal se z něho nejsledovanější dokumentární pořad na britských televizích.
Formát převzaly televizní stanice například ve Spojených státech, Kanadě, Austrálii, Irsku nebo v Polsku.
Česká televize  ČT 1 vysílá svoji vlastní verzi v teto britské licence jiz od ledna 2013.

Karel Šíp (* 1. června 1945 v Praze) je.
Populární český baskytarista, moderátor, bavič, scenarista a písňový textař byl dokumentovan v prvnim dilu teto serie ve  filmu režiséra Karla Kouly a zjišťuje kdo byli jeho tajemní otec a matka jeho tatínka.

     Zde je cast tohoto filmu kde Karel Šíp navstivil Klenci.

                                                Klikni

  Česká televize ČT 1 uvadi: Karel Sip a  Kostlivy souvistlost.
                        -----------------------------------------------

  18/11/2007
To všechno odes čas....  

Ani nemůžu věřit jak ten čas utiká. Již je tomu přes čtyri roky co jsme  si na krk uvázal tyto starosti...

Co mě ale velice těši, je to že, návštev a zájmu o tyto stránky bylo a stále je velice hodně. (Bohužel to počitadlo co tu je vůbec neodpovidáa  počtu návštěv protože se mě to již několikráte naneštěstí podařilo vymazal )

Během těchto let jsem obdržel mnoho emejlovek  (a i dokonce nějake rodiné fotky), obevil jsem blízké a vzdálené přibuzné a navázal mnoho přatelství. Všem vám z celeho srdce za to mnoho a mnohokrát děkuji.

I když mě tyto stránky velice osobně pomohly v mých osobních průzkumech, musím řici že zatím nedokázaly stoprocentně to co jsem měl originálně na mysli. Moje přání je aby tyto stránky sloužili ne jen mě ale i vám .

Jak si jiste umíte představit, výzkum tohoto druhu vyžaduje hodně casu a toho já mám, hlavně poslední dobou, pramálo. (Možna že se to vylepší až půjdu do penze.)

Já i dokonce mam ted malou horu dopisů a informací na které jsem ještě ani neměl čas odepsat či podniknout jakýkoliv průzkum. 
Za to se teda zde, na této velké siti, veřejne vám všem omlouvám.

Uvědomil jsem si  hned odpočátku, ze dátvat vše dohromady a provádět široké, rychlé bádání bude tež vyžadovat určitou spolupráci všech zájemců.

Důvod těchto stránek je, a vždy byl, poskytnou nám všem jakési forum kde si můžeme mi všichni vyměnovat  údaje přimo mezi sebou a tak urychlit naš výzkum.  Ja samozřejmě bude pokračovat s urdžováni naši databaze a zařazovat nove údaje do toho “pavouka“.

V tuto dobu jsem to jen já  co má od vás plno údaju a právě toto vidim jako malý problem...

V první řade musím podotknout, že plně chápu ze ne všici lidé se rédi veřejně dělí o takovýto  druh informací a já to plně respektuji.
Nikdy jsem neuveřejnil a i v budoucnosti neuveřejním bez vašeho souhlasu žadné informace o vás či informace mě soukromě zaslané.

Domnívám se ale, že snad někdo z vás by mohl souhlasit a i by byl ochoten se podělit všeobecne o  informace s vážnými, na těchto stránkách zaregistovanymi členy.

Z tohoto důvodu jsem pro vás zde připravil jednoduchý formular s několika otázkami, kde budete i míti možnost mě zdělit vaše návrhy, kritiky, či jste pro to se on informace dělit , a jak vůbec s myslite že bych měl pokračovat.

Nemusím snad ani dodávat že veškeré informace, když budou zveřejněny, tak budo přistupné pouze registrovaným uživatelům.

(Jestli že jste mě již něco poslali, vyplnte prosím dodatečně ten formulař, at vím na čem stojím.)

Dekuji vám všem za  zájem a spolupráci .

Věřím že od vás v brzku uslyším..
                      Vyplntě prosím přehledové informace.                        
                                              

Vilém Kostlivý